Sviatosť krstu

Krst je prvou a najzákladnejšou sviatosťou kresťanského života. Krstom sme oslobodení od hriechu a znovuzrodení ako Božie deti, stávame sa Kristovými údmi, sme začlenení do Cirkvi a dostávame účasť na jej poslaní.
Krst deti do 7. roka života
  • vysluhujeme v našej farnosti každý párny týždeň v roku – v nedeľu o 12:00 (podľa civilného kalendára)
  • krst dieťaťa je potrebné v úradných hodinách osobne nahlásiť v kancelárií farského úradu; má to urobiť jeden z rodičov (nie príbuzní, starí rodičia, …)
  • cudzí farníci (bývajúci mimo územia našej farnosti) môžu u nás požiadať o krst dieťaťa len s dovolením vlastného farára (Licencia ku krstu)